Archív autora: Václav Klaus, ml.

U doktora s dcerkou

Četl jsem nedávný průzkum veřejného mínění, kde občané za jedno z hlavních témat považovali zdravotnictví. Zároveň ovšem na něm v jádru nechtěli nic měnit. Takže asi vše zůstane, jak je. Opravdu? Jen aby.

Byty budou již jen pro bohaté

Minule jsem psal o regulacích v silniční dopravě. Jak se schválně vyrábějí zácpy a „zklidňuje“ doprava. Pod taktovkou zelených mozků. Kvalita života normálních lidí (kteří třeba musí autem do práce) ve velkých městech klesá.

V autě

Cítit se jako člověk, který si rozhoduje sám o sobě, nebo se cítit jako dobytče hnané vymezeným koridorem – to je setsakra rozdíl.

Box, hokej a noviny

Strávil jsem uplynulých 14 dní ve Španělsku coby klimatický uprchlík. Nebyl jsem sám. Oteplování klimatu je taková katastrofa, že statisíce Němců, Norů, Švédů a Angličanů odlétá na zimu (a jarní zimu) daleko na jih.

La dolce vita (Sladký život)

Nevím, zdali je život zrovna sladký. Koneckonců i stejnojmenný kultovní film režiséra Felliniho (zanedlouho uplyne neuvěřitelných 56 let od premiéry) byl o ničem jiném. Pochopitelně Anita Ekberg koupající se v římské fontáně byla superkrásná. Ale…

Tři roky života

Před třemi lety vyšel v pondělí poprvé tento komentář. První díl kritizoval plány na plánovaný Kariérní řád ve školství a jmenoval se „Učitel třetí kategorie“. Kariérní řád se teď rozlézá do škol.