Archív autora: Václav Klaus, ml.

Plaťte spravedlivou mzdu

V uplynulém týdnu mne zaujala debata senátora (podnikatele) Zemana z Jizerských hor a pana Zaorálka. Pan Zaorálek vyhlásil válku nízkým mzdám.

Evropské dotace – zlodějina od A do Z

Nelze nekomentovat hlavní vnitropolitickou zprávu minulého týdne. Obvinění favorita podzimních voleb. O kauze Čapího hnízda neznám žádné podrobnosti a jistě to budou všechna média přetřásat zleva zprava. Tak bych se přidržel dvou úhlů pohledu, o kterých se moc nemluví.

Na Bohemce po 35 letech aneb Začala liga

To přeháním, chodíval jsem občas i na druhou ligu před pár lety, poté co Bohemka vstala z mrtvých. Nebyl jsem pár let. Ale skutečně pravidelně jsem chodil jen v osmdesátých letech. Zlatá éra za trenéra Pospíchala: Jakubec, Prokeš, Ondra, Levý…

My z paneláků

Týden nabídl i přes okurkovou sezónu spoustu zajímavých věcí, které by se mohly komentovat. Mě však zdaleka nejvíce zaujala kauza paní režisérky (Olgy) Sommerové a jejího komentáře na lidi z paneláků.

Policisté

Celý týden jsme sledovali zprávy z Hamburku. A dovolil bych si trochu jiný úhel pohledu. 196 policistů bylo zraněno. Někteří vážně. Demonstranti útočili kovovými tyčemi a praky s kameny. Byli připraveni zabíjet. Hořely desítky aut, byla zničena a vyrabována spousta…

U doktora s dcerkou

Četl jsem nedávný průzkum veřejného mínění, kde občané za jedno z hlavních témat považovali zdravotnictví. Zároveň ovšem na něm v jádru nechtěli nic měnit. Takže asi vše zůstane, jak je. Opravdu? Jen aby.