Archív autora: Václav Klaus, ml.

Zákazy 2017

V roce 2017 budou zakázány silvestrovské rachejtle. Ruší to pejsky a leckde to vypadá spíš jak začátek ofenzívy u Stalingradu než nějaká oslava začátku nového roku. Taky výrostci to házejí na zem i před svátky a začátkem ledna. A hodně…

Vánoční pohádka

Většinu roku sledujeme v televizi, jak zlo vítězí nad dobrem. Proto se lidi těší na Vánoce a na pohádky. Dobrým věcem bych se rád věnoval i já v dnešním svátečním komentáři.

Zoufalci

Na útocích zástupců primitivnější civilizace na náš západní svět není nejstrašnější brutalita nebo počet obětí. Nejstrašnější je zoufalost a bezradnost evropských elit.

Roky xx16 v české historii

Člověk, zejména svobodomyslný člověk, otevře noviny a začne mu stoupat adrenalin. Každým dnem, každým zákonem, vyhláškou, projektem, vládním plánem či naopak nečinností ve věcech, které by hledání řešení vyžadovaly.

Elity vs. normální lidi

V rámci mladické revolty jsem v roce 1988 nešel dle rodinných tradic a přání na VŠE, ale na učitele matematiky na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Svého rozhodnutí jsem nikdy nelitoval. Ale zase díky tomu tady nikdy moc nepíšu o ekonomických…

Trump

Co si budeme povídat, o našem životě se z velké části rozhodne zítra bez nás. USA jsou nejvlivnější světovou zemí a pro oblast Evropy, a hlavně střední Evropy to platí ještě víc.