Archív autora: Lea Vojtekova

Norsko je pro děti jeden velký koncentrační tábor

Tak jsem se dodívala na dokument ,,Děti státu“ o norské (anti)sociální službě Barnevernet. Hned ze začátku mě zaujalo, jak manžel dotyčné spolupracovnice nechtěl o Barnevernetu vůbec mluvit, aby neměli náhodou nějaké problémy (jj, Barnevernet je úžasný, o tom není pochyb).

Vydírání Hradílkem

Někteří umělci píší Zemanovi: ,,Ustupte od kandidatury, odpočívejte a umožněte Hradílkovi žít.“To se mi snad zdá. Oni se už nadobro zbláznili? To jako Zeman může za to, že se nějaký Hradílek rozhodl držet hladovku? A kvůli tomu má odstoupit? Takže…

Hřebenář je v podstatě duševní mrzák

Pamatuji, když Adam B. Bartoš udělal nějaký seznam Židů. No to bylo pozdvižení. Hrebenar byl mezi prvními, který ho kritizoval. Teď Hrebenar udělá seznam „extremistů“, do kterého si může v podstatě přidat kohokoliv, kdo se mu znelíbí, ale přijde mu…

Rovnost neexistuje

Teď přidám něco trošku provokativního, ale než mě zavrhnete, prosím, zamyslete se nad tím. Velká francouzská revoluce přišla s heslem: „Rovnost, svoboda, bratrství“. Toto heslo se stalo i podstatou komunismu (to je prostě fakt, o tom píše mnoho komunistů).

Hlupákům se nezavděčíš

Někteří lidé vyčítají Okamurovi, že chce do vlády s Babišem, aby mohl prosadit alespoň něco ze svého programu. Kdyby byl v opozici, tak by neprosadil vůbec nic. A stejní lidé by mu to pak vyčítali.