Archív autora: Kateřina Konečná

Budou se opakovat praktiky ČKP?

Někteří z vás si jistě ještě pamatují, že se mi v roce 2014 podařilo prosadit můj návrh zákona rušící tzv. „příspěvek nepojištěných“ – tedy platbu, kterou Česká kancelář pojistitelů vymáhala za to, když někdo neměl povinné ručení.

Brusel chce více Bruselu

Namísto toho, aby se EU přiblížila občanům a navrátila pravomoci členským státům, přejí si europoslanci více moci pro Komisi, která do značné míry podléhá zájmům korporací, a uzmout co nejvíce moci od národních států a jejich volených zástupců.

Boj o dotace a žalování od komunistů: ČR přijde o miliardy na modernizaci průmyslu díky dvěma českým europoslancům

Jsem ráda, že se po roce složitého vyjednávání Evropskému parlamentu podařilo odsouhlasit pozici k vyjednávání o v tuto chvíli strategickém dokumentu reformy EU ETS. Všichni víme, že přijaté znění není dokonalé. Nicméně i přesto se domnívám, že se nám podařilo…

Davos a my

Nechci malovat čerty na zeď, jen upozornit na to, že je skutečně nejvyšší čas se socio-ekonomickým problémům věnovat, pokud nechceme vidět nástup populismu a miliardáře u moci.

Obamovo dědictví

Barack Obama odešel po osmi letech z funkce prezidenta USA. Cynik by sice mohl poznamenat, že jeho největším úspěchem bylo, že nebyl ani George Bush ml. ani Donald Trump, leč Obamova legislativa má za sebou mnoho úspěchů, ale i morálních…