Archív autora: Jiří Paroubek

Bakala toho nemá nikdy dost

Po ostudném konci OKD nebo spíše počátku konce OKD, který je na dohled. A firma je těsně před bankrotem, by se slušný člověk, který situaci OKD zavinil, někam stáhl, schoval se a čekal, až se na něj zapomene. Ne tak…

Zbytečné Pandury

Premiér Sobotka se s rozšafností sobě vlastní odvolává, pokud jde o celkovou „potřebu“ dvou set Pandurů pro českou armádu na rozhodnutí vlády pod mým vedením v roce 2006.

Kauza Promopro opět u soudu

Pražský vrchní soud potvrdil osvobození tří vysokých úředníků ze sekce pro české předsednictví EU a zároveň také určil, že do vězení poputuje všech sedm obžalovaných podnikatelů (jeden z nich přitom původně od soudu odešel pouze s podmínkou.)

Daně – hratelná karta proti Babišovi?

Zcela nepochybně ano, ale ne v tom pojetí, jak to zatím rozvíjí vedoucí představitelé ČSSD. Mluvit o tom, že se ještě sníží zdanění nízkopříjmových plátců daně, už hraničí s nerealismem. Nízké daně už lze jen obtížně ještě dále viditelně snižovat.…

Ukrajinizace české politiky na pokračování?

Poznal jsem pana Sehnala jako velmi slušného a rozumného člověka. Proto mě vcelku překvapilo, že se vedení vlastně celé jeho podnikatelské skupiny jaksi transformovalo do, jak jsem snad správně pochopil, zatím přípravného výboru obnovené Občanské demokratické aliance.