Archív autora: Jiří Paroubek

Kdo chce trápit Bakalu?

Zdeněk Bakala, zkrachovalý spolumajitel OKD, který svou neúspěšnou a rozmařilou hospodářskou politikou přivedl tuto firmu zu grunt a tisíce rodin horníků do svízelné situace, se pro ostudu, kterou v této zemi zaznamenal, stáhl do Švýcarska.

Rozdělené Turecko

V tureckém referendu, ve kterém šlo o to, zda budou posíleny pravomoci prezidenta, a bude tak vlastně vytvořen důsledně prezidentský systém vlády, se mírná většina Turků rozhodla podpořit Erdoganův návrh.

Další rána pro ČSSD

Jihočeský hejtman Zimola oznámil sovu rezignaci na nejvyšší krajskou funkci. Je to logický krok, protože po krizi, kterou vyvolalo hnutí ANO v krajské radě, nebylo již možné počítat s dalším udržením krajské koalice. Třetí partner v krajské koalici, hnutí Jihočeši,…

Konec jedné zlodějiny

Když v listopadu 2013 rozhodlo vedení ČNB o tom, že bude uměle udržovat kurz koruny k euru na pozici 27:1, byl jsem vlastně jediný, kdo proti tomuto rozhodnutí vedení ČNB vystoupil. Dokonce jsem tehdy před vchodem do ČNB malou demonstraci,…

Nehorázná hloupost, anebo provokace?

Je to již podruhé, co v situaci, kdy se válečné štěstí v syrské občanské válce začalo výrazně přiklánět na stranu sil prezidenta B. Asada, došlo k témuž. K nepochopitelnému útoku na nevinné civilní obyvatelstvo chemickými zbraněmi.