Archív autora: Petr Markvart

Proč se z devíti invazí a okupací za tisíciletí připomíná hystericky jen jedna?

Ne, že bychom v předslovanském období nebyli terčem okupací a intervencí. Keltové, Markomani, Kvádové a Langobardi vesele proudili přes naše území od západu, severu i východu.

Proč nemáme mít své vojáky v Afghánistánu

Protože se věci mají uvádět na pravou míru, rozhodl jsem se taktéž zapojit do dialogu nad komentářem Václav Klaus o tom, proč nemáme mít své vojáky v Afghánistánu. V Čechách se totiž stalo takovým nehezkým zvykem kavárenských krasoduchů, strhat něčí…

Jenom absolutní hlupák věří lžím o 9/11 sarinu v Sýrii, katastrofě letu MH 17 a údajné otravě Skripala Ruskem

Zahájíte-li nějakou kampaň kolosální lží, nestane se z ní v dalším průběhu a vlivem použití dalších lží, pravda. Negace, negace zde nefunguje, naopak řetězení lží Vás brzo zacyklí, takže výsledně už budete generovat pouze zcela nevěrohodné závěry. Těch příkladů je…

Donald John Trump na pokraji šílenství?

Trump: „Kdo bude obchodovat s Íránem, nebude moci obchodovat se Spojenými státy“! No, i takovou variantu si umím představit. Alespoň nebudeme muset kupovat ty posrané americké Black Hawky a Belly a Westinghouse nám za trest nedostaví Temelín. Bububububu!

Vraťme hochy domů…

K jakému pozitivnímu vývoji došlo v Afghánistánu od r. 2001? Čemu napomohly desítky miliard, které stojí vyslání a udržování cizích vojsk v zemi? Zmenšil se objem opia, které odtud proudí do Evropy, včetně ČR?