Archív autora: Jan Kopal

Hrdinů, kterých nám třeba

Od upálení Jana Palacha uplynulo právě 50 let. Jedná se o čin mimořádný, který jistě zasáhl řadu lidí a stal se symbolem odporu. Každá doba má své hrdiny, kteří inspirují a jsou obrovskou výzvou.

Souboj o největšího eurohujera

Poločas rozpadu pidistraničky TOP 09 nabírá úsměvné obrátky, když dosluhující europoslanec Jaromír Štětina za halasného nadšení zakládá nové a ještě více proevropské hnutí nazvané Evropa společně.

Klinika; Sto zvířat, sto povalečů

S nekonečnými hrátkami kolem vyklízení pražské Kliniky mne zarazila jedna věc, která mi evokovala název české klubové skupiny Sto zvířat. A sice zmínka o tom, že se ve všední den ráno u Kliniky na její podporu shromáždila stovka lidí, kteří…

Klaus, jak ho máme rádi

Debata s bývalým prezidentem Václavem Klausem v nedělní Partii na TV Prima se stala vítaným oživeným v řadě nudných politických debat s vyprázdněnými figurami bez názoru i jasného ideologického ukotvení.

Rok prasete, rok Havla

Podle čínského horoskopu je rok 2019 rokem vepře, u nás by měl být podle představ určitých lepšolidí rokem oslav hadrového převratu a jeho ústředního protagonisty a maskota Václava Havla.

Nejdůležitější zbytečné volby

Politickou událostí číslo jedna roku 2019 budou bezesporu volby do Evropského parlamentu. Pokud odhlédneme od toho, že se bude jednat o barometr aktuálního rozložení politických sil, který na rozdíl od volebních průzkumů má jasnou vypovídací hodnotu, tak se bude jednat…

Hyperinflace politických projevů

Doposud bilanční politický projev patřil k výsadám prezidenta republiky, přesto se další dva vysocí ústavní činitelé (předsedové Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR)rozhodli prezidentovi konkurovat a vystoupili s vlastními projevy a politickými vizemi.