Archív autora: -hoo-

Americká agrese: Čína reagovala na přítomnost amerického torpédoborce v Jihočínském moři

PEKING | Ministerstvo obrany Čínské lidové republiky (ČLR) obvinilo Spojené státy (SS) z porušení suverenity a podkopání bezpečnosti v souvislosti s přítomností amerického torpédoborce USS Mustin ve vodách v blízkosti sporných ostrovů v Jihočínském moři, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Čína připravila odvetu na americká cla

PEKING – WASHINGTON | Peking již údajně připravil odvetu na americký plán uvalit cla proti Číně ve výši 60 miliard dolarů, píše portál Zero Hedge s odkazem na Wall Street Journal. Si Ťin-pching se však bude snažit zabránit eskalaci obchodní…

Írán překazil plány SS na Středním východě

TEHERÁN | Írán neutralizoval plány Spojených států (SS) na Středním východě, prohlásil ve středu íránský nejvyšší duchovní vůdce Alí Chameneí. Ajatolláh to řekl na shromáždění v posvátném městě Mašhad u příležitosti prvního dne nového perského roku Nourúz, informuje agentura IRNA.

Bašár al-Asad přijel na přední linii do východní Ghúty

DAMAŠEK | Prezident Syrské arabské republiky Bašár al-Asad navštívil bojovou linii ve východní Ghútě, setkal se se syrskými vojáky, sdělila tisková služba syrského prezidenta, kterou cituje světová zpravodajská agentura Sputnik, jenž je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Si Ťin-pching byl opět zvolen prezidentem Číny

PEKING | Čínský parlament v sobotu opět zvolil Si Ťin-pchinga do funkce prezidenta země na dalších pět let s tím, že jeho působení už nebude omezeno na dvě po sobě následující funkční období. Agentury AP a DPA uvedly, že delegáti…