Archív autora: -hoo-

Železniční havárie v Indii si vyžádala nejméně 23 lidských životů

NOVÉ DILLÍ | Nejméně dvacet tři lidí zemřelo a více jak čtyřicet bylo zraněno následkem železniční nehody v severoamerickém státě Uttar Pradesh, kde vykolejilo několik vagónů osobního vlaku. Informuje DPA s odvoláním na tamní policejní zdroje.

Diktátor Erdogan svým vojákům v Německu: Nevolte Angelu Merkel ani Martina Schulzce! Vyzval tak k turecké revoluci v Německu?

ANKARA | Turecký vůdce Recep Tayyip Erdoğan odsoudil největší německé politické strany a vyzval voliče tureckého původu žijících v Německu (tureckou okupaci Německa, pozn. ed.), aby pro ně v nadcházejících parlamentních volbách nehlasovali. Informuje TASR na webu Teraz.sk s odkazem…

ČLR nedovolí SS svrhnout existující režim v KLDR

PEKING – WASHINGTON | Čínská lidově demokratická republika má zůstat neutrální v případě, když Korejská lidově demokratická republika (KLDR) podnikne jako první akce ohrožující Spojené státy )SS), píše v pátek státní čínský list The Global Times, avšak nedovolí Američanům svržení…

SS budují v Iráku novou vojenskou základnu

TAL AFAR | Spojené státy (SS) budují vojenskou základnu u města Tal Afar na severu Iráku, kde převážně žijí Iráčtí Turkmeni, uvedla ve středu agentura Anadolu, kterou cituje světový zpravodajský rozhlas Sputnik. Chystají se SS na válku s Tureckem?

Erdogan obvinil Německo z podpory terorismu

ANKARA | Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan obvinil Německo z napomáhání terorismu, informovala agentura Reuters. Berlín podle něj nereaguje na tisíce podnětů ze strany Turecka a ani na žádosti tureckých úřadů o vydání podezřelých osob. Informuje TASR na webu Teraz.sk,…

Japonsko zasáhl mohutný tajfun

TOKIO | Stovky letů a mnohé železniční spoje byly v Japonsku zrušeny v důsledku tajfunu Noru, který dorazil k jihozápadním oblastem země. Informovala o tom agentura DPA.

KLDR může do půlroku vyrobit vodíkovou bombu

PCHJONGJANG | Korejská lidově demokratická republika pracuje na projektu vodíkové bomby, která svým ničivým účinkem mnohonásobně překoná bomby, které Spojené státy (SS) shodily na Hirošimu a Nagasaki, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik s odkazem na americkou Fox News.