Archív autora: Ivo Valenta

Deset tisíc teroristů

Evropské velmoci doplácí na to, že uvěřily iluzi o multikulturalismu! Pustily na svá území miliony nájezdníků, kteří čím dál častěji krvavě demonstrují své náboženské a politické přesvědčení.

Francie se bouří

Přesvědčil jsem se o tom na vlastní oči, když jsem projížděl jihofrancouzským městem Nice. Ulice byly plné demonstrantů, kteří se bouřili proti reformám francouzského prezidenta Emanuela Macrona.

Díky vládnímu populismu projídáme naši budoucnost

Vláda si žije nad poměry! To, co někteří rádi prodávají za úspěchy vládnutí, je pouze výsledek výborné ekonomické kondice českých firem, které společně se svými zaměstnanci plní státní kasu, až doslova přetéká.

Pokuty za cokoliv – Totalita úředníků

Už delší dobu se zřejmě finanční správa „nepochlapila“ – a tak sotva utichl skandál s obtěžováním svatebčanů, kteří museli v desítkách případů hlásit finančákům detaily svatebních hostin, je tu další stupidní případ.

Rodný dům Tomáše Bati

Ve Zlíně jásají, že se jim podařilo najít fotku domu, kde se narodil legendární podnikatel Tomáš Baťa. Jde vidět, že obyvatelé Zlína jsou velmi hrdí na tuto svoji nedávnou minulost, která vtiskla krajskému městu mezinárodní věhlas.

Rusá planeta pod drobnohledem

Už jako kluk jsem se rád díval směrem ke hvězdám a přemýšlel nad tím, jak to vypadá na jiných planetách. Často jsem si kladl otázku, jestli jsme ve vesmíru sami. Proto si vždy rád přečtu články s vesmírnou tematikou.