Archív autora: Ivo Valenta

Za omezení podpory pro FC Slovácko ze strany SYNOTu může Babiš a jeho regulace

Stále se na mne obracejí obyvatelé Slovácka s dotazem, proč jsme „hodili přes palubu“ fotbalový klub 1. FC Slovácko, včetně fotbalové akademie. Musím tedy na podobné informace reagovat. S podporou klubu skupina SYNOT nekončí!

Babiš, sliby a cizí peří

Premiér Andrej Babiš bude dnes opět ve Zlínském kraji. Přijede se podívat na stavbu obchvatu Otrokovic, který je součástí toužebně očekávaného pokračování dálnice D55, nebo třeba na Baťův kanál, který samosprávy ve spolupráci s Ředitelstvím vodních cest budují již 15…

Těžkotonážní petiční náklad

Včera do Senátu dorazila opravdu těžká váha. Jednalo se o petiční archy, které bojují za ústavní právo bezúhonných občanů na zbraň či sebeobranný prostředek. A s touto aktivitou samozřejmě plně souhlasím a podporuji ji.

Sněm soukromníků

Rád jsem opět přijal pozvání na republikový sněm Soukromníci – Strana soukromníků České republiky, který se konal v sobotu v Holicích.

Zvrácený! Matka nebo otec?

Příběh, na který poukázalo televizní zpravodajství, je skutečně absurdní. Muž či žena, vlastně ani nevím, jakého pohlaví byla daná osoba ve chvíli, kdy otěhotněla, nyní touží po zásadních změnách v rodném listu dítěte.

Další dějství paskvilu v podobě EET

Poslanci schválili další vlnu EET. Tento paskvil přitom zatím nikomu nic dobrého nepřinesl – jen hází klacky pod nohy podnikatelům, pohlíží na ně jako na podvodníky a zloděje, a stále více zvyšuje jejich zátěž.

Další rána pro mafii kolem OSA. Ústavní soud jim dal pěkně přes prsty

Vymahačské praktiky kolektivních správců přibrzdil Ústavní soud. Ten jasně konstatoval, že pouhá přítomnost televize nebo rádia v hospodě, kadeřnictví, obchůdku nebo jiné podnikatelské provozovně nemůže automaticky zakládat právo těchto organizací vybírat autorské poplatky. OSA, INTEGRAM a další musí nejdříve prokázat,…

Tři roky za facku Ferimu?

Kdyby měl každý dostat za pár facek nebo strkanici na koštu vína tři roky vězení, tak policie a soudy nedělají nic jiného! Také se nemůžete zbavit dojmu, že jediným důvodem tak přísného posuzování incidentu v Boršicích je skutečnost, že šlo…