Asie

Mu-slimáci vraždili: Při výbuchu v Kašmíru zahynulo 12 indických vojáků

NOVÉ DILLÍ | Nejméně dvanáct indických vojáků zahynulo ve čtvrtek při výbuchu bomby umístěné u silnice v indickém Kašmíru. Jde o nejkrvavější útok na tamní vládní síly za více než dva roky, informovala s odvoláním na policii agentura AFP.

Spojené státy tlačí na Turecko, aby se vzdalo ruských S-400

SOČI – ANKARA | Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan prohlásil, že Washington tlačí na Ankaru kvůli dodávkám protiletadlových raketových systému S-400, jejich instalace je naplánována na říjen 2019. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální…

Sebevražedný útočník Džajš al-Adl v Íránu zabil 41 lidí; Byl řízený americkými tajnými službami?

TEHERÁN | Ve středu večer došlo k sebevražednému útoku na autobus, který převážel příslušníky Íránských revolučních gard. Podle aktualizovaných informací zemřelo 41 lidí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Duterte chce přejmenovat Filipíny

MANILA | S nápadem na přejmenování Filipín vyvolal prezident Rodrigo Duterte ve své vlasti protichůdné reakce. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk s odkazem na agenturu DPA.

Pokusy SS vytvořit koalici proti Íránu jsou odsouzeny k nezdaru

WASHINGTON | Pokusy Spojených států (SS) vytvořit koalici proti Íránu jsou odsouzeny k nezdaru, soudí šéf Washingtonského expertního střediska Národní íránsko-americké rady (NIAC) Trita Parsi. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Na hranicích Sýrie a Turecka explodoval automobil

ANKARA | V úterý dne 12. února bezpečnostní kamera z turecké strany pohraniční stanice Kilis zachytila moment výbuchu zaminovaného auta na kontrolní propustné stanici v Sýrii. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko…