Asie

Afghánistán zasáhlo zemětřesení

KÁBUL | Zemětřesení o magnitudě 5,4 zasáhlo dnes nad ránem severovýchodní části území Afghánistánu. Nebyly však bezprostředně hlášeny ani zranění ani oběti na životech. Informovala o tom agentura DPA.

Izraelské letectvo bombardovalo pozice syrských vládních vojsk

JERUZALÉM | Izraelské letectvo zaútočilo na dva tanky syrských vládních vojsk a pozice dělostřelectva jako odpověď na desítku zbloudilých střel, které dříve vybuchly na území části Golandských výšin, kterou kontroluje židovský stát, uvedlo armádní tiskové oddělení. Informuje Sputnik.

Po sesuvu půdy v Číně je na 140 lidí nezvěstných

PEKING | Nejméně 141 lidí je pohřešováno poté, co v jihozápadní Číně způsobil v noci na dnešek prudký déšť sesuv půdy. Přírodní živel postihl vesnici Sin-mo okrese Mao, provincie S‘-čchuan. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na místní úřady.

Američtí okupanti v Sýrii sestřelili syrské vojenské letadlo, aby podpořili aktivity IS

DAMAŠEK | Koalice okupantů Sýrie vedená válečnými zločinci ze Spojených států sestřelila syrské vojenské letadlo v oblasti Rakky, informuje oficiální prohlášení syrské armády, které cituje světová zpravodajská agentura Sputnik. Tímto Američané podpořili aktivity Islámského státu míní velení syrské armády.