Evropa

Španělsko chystá okupaci Katalánska

MADRID | Fašistická vláda v Madridu již zahájila kroky k faktické okupaci Katalánska, které má v rámci Španělska autonomii. Podle katalánských zákonů je de jure již Katalánsko nezávislé na Španělsku, ale tamní vedení se bojí nezávislost vyhlásit, aby neskončilo ve…

V. V. Putin obvinil EU ze vzniku ukrajinské krize

MOSKVA | Evropa může za dnešní situaci na Ukrajině, protože podpořila neústavní ovládnutí moci, míč je na evropské straně, oznámil ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin během závěrečného zasedání mezinárodního diskuzního klubu Valdaj.

Chystá se nové 11. září?

LONDÝN – WASHINGTON | Ministryně vnitřní bezpečnosti Elaine Duke prohlásila, že extrémisté se chystají provést teroristický čin, který bude podobný 11. září 2001, informuje Dialy Mail.

Španělsko má politické vězně! Proč ještě nejsou vládní budovy v Madridu humanitárně bombardovány?

BARCELONA | Napětí mezi katalánskými příznivci nezávislosti a španělskou vládou se stále zhoršuje. Španělské úřady zatkly dva katalánské představitele, politika a policistu. V Barceloně vyšlo na jejich podporu dle některých odhadů až 200 000 lidí, informují ParlamentniList.cz o fašistickém politickém…

V Rakousku začaly předčasné parlamentní volby

VÍDEŇ | Více než 6,4 milionu oprávněných voličů může dnes spolurozhodovat o novém personálním složení rakouského parlamentu a nepřímo i o podobě budoucí rakouské vlády. Předpokládá se výhra lidovců, kdy vlastenci z FPÖ by měli předběhnout socialisty a skončit druzí.