Severní Amerika

Vědci objevili nepolapitelnou černou díru trhající hvězdy

WASHINGTON | Astronomům se pomocí Hubbleova orbitálního dalekohledu podařilo objevit vzácnou černou díru, jejíž hmotnost převyšuje sluneční 50 000krát, uvádí tisková zpráva na webu NASA, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Očividná americká zaostalost! Ruské letadlo se zdravotnickým vybavením odletělo do Spojených států

MOSKVA – WASHINGTON | Letadlo ruských Vzdušně-kosmických sil Ruské federace An-124-100 Ruslan s lékařskými rouškami a zdravotnickým vybavením odletělo do Spojených států (SS), oznámili na Ministerstvu obrany Ruské federace, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí…

Idaho zasáhlo silné zemětřesení

BOISE | Silné zemětřesení o magnitudě 6,5° zasáhlo v úterý místního času západní stát Spojených států (SS) Idaho, ale zatím nebyly hlášeny úmrtí, zranění ani škody. Informovala o tom tisková agentura AFP.

Čím nahradit maso? Až nebude nebo bude zakázané?

HARRISBURG | Vhodnou alternativou masa mohou být luštěniny. Toto zjištění bylo publikováno ve studii odborníků na výživu z Univerzity státu Pensylvánie, která je zveřejněna na webu MedicalXpress, odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny…

Americký vojenský magazín objevil u TU-160 jedinou vadu

WASHINGTON | Ruský bombardér Tu-160 je nejrychlejší, největší a nejtěžší ze všech jemu podobných letadel existujících na světě. Nemá konstruktérské vady kromě jedné: nejsou v něm použity stealth technologie. K tomuto závěru dospěl americký vojenský magazín The National Interest.