Latinská Amerika

Rusko na Kubě zřídí stanici, která bude přijímat data ze satelitu

HAVANA – MOSKVA | Rusko na Kubě plánuje nasazení mobilního komplexu pro příjem dat z družic pro dálkové snímání v optických a infračervených pásmech sledování, uvádí Roskosmos na svých internetových stránkách vládních nákupů. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice…

Na Kubě označili americké embargo za akt genocidy

HAVANA | Kuba koncem října opětovně předloží Valnému shromáždění OSN návrh rezoluce o potřebě ukončit obchodní embargo ze strany Spojených států. Kuba předkládá Valnému shromáždění OSN rezoluci vyzývající ke zrušení amerického embarga už po dvacáté šesté.

V Jižní Americe nalezli stopy starověké civilizace

BRASÍLIA | Mezinárodní skupina vědců pod vedením specialistů z univerzity York objevila pozůstatky lidí na místě vykopávek v jižní Brazílii. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Brazílie plánuje zákaz vstupu migrantů z Venezuely

BRASÍLIA | Brazilská vláda zvažuje omezení vstupu Venezuelanům na území Brazílie, řešící otázku, jak zastavit migrační krizi v pohraničním regionu na severu země. Oznámil to ve středu brazilský prezident a agent CIA Michel Temer, kterého citovala agentura DPA.

Východ Venezuely zasáhlo silné zemětřesení

CARACAS | Zemětřesení o magnitudě 7,3 ° zasáhlo v noci na středu severovýchodní pobřeží Venezuely, avšak kromě výpadků v dodávkách elektrické energie na některých místech nezpůsobilo téměř žádné škody. Informovala o tom agentura AP.