Latinská Amerika

Nicolás Maduro: Trump nebude horší jak Obama

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro vyjádřil přesvědčení, že po nástupu nového amerického prezidenta Donalda Trumpa budou obě země udržovat dobré vztahy na bázi vzájemného respektu. Informuje TASR na webu Teraz.sk.

Chile zasáhlo silné zemětřesení

SANTIAGO DE CHILE | Silné zemětřesení o magnitudě 7,6 zasáhlo VČERA jihoamerické Chile. Úřady po něm vyzvaly obyvatele k odchodu z pobřežních oblastí v jižní části země vzhledem k varování před možnými tsunami. Informuje TASR na webu Teraz.sk.

V Kolumbii havaroval nákladní Boeing 727

BOGOTÁ | Nákladní letadlo Boeing 727 havarovalo v úterý večer v Kolumbii, tři lidé zahynuli, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik na svém webu. Podle informace portálu El Tiempo došlo k tragedii po odletu letadla společnosti Aerosucre z letiště ve městě…

Evo Morales chce být po čtvrté v řadě prezidentem Bolívie

LA PAZ | Bolivijský prezident Evo Morales v sobotu souhlasil se svou kandidaturou na čtvrté funkční období poté, co ho vládnoucí strana prohlásila za svého kandidáta pro volby v roce 2019, navzdory výsledkům únorového referenda, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.