Oceánie

Na Měsíci byla objevena zmrzlá voda

HONOLULU | Badatelům se poprvé podařilo potvrdit existenci ledu na povrchu Měsíce. Informuje o tom na svých internetových stránkách časopis The Newsweek.Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Novozélandská premiérka Jacinda Ardern porodila holčičku

AUCKLAND CITY| Novozélandská premiérka Jacinda Ardern porodila ve čtvrtek své první dítě – holčička, informuje agentura DPA. Ardern je po bývalé pákistánské premiérce Benazir Bhuttó druhou ženou na světě v novodobých dějinách, která se stala matkou během zastávání premiérské funkce.

Novozélandskou premiérku přijali v porodnici

WELLINGTON | Novozélandská premiérka Jacinda Ardern dorazila ve čtvrtek brzy ráno místního času i se svým životním partnerem Clarkem Gayfordem do porodnice, kde má porodit své první dítě. S odvoláním na prohlášení její kanceláře o tom informovala agentura DPA.

Havajská sopka způsobila kyselé deště

HONOLULU | Na Havaji sopka Kilauea nadále chrlí, čímž způsobuje škody a paniku. Ale zatímco proudy lávy pohlcují obytné čtvrti, z nebe přišlo nová neštěstí: Vulkanické plyny vyvolaly kyselé deště, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Nový Zéland zasáhla vichřice

WELLINGTON | Přibližně čtvrtina domácností a podniků v největším novozélandském městě Auckland se ve středu ocitla bez dodávek elektrické energie po vichřici, která přinesla do regionu vítr s nárazy v síle hurikánu i intenzivní deště. S odvoláním na místní úřady…