Glosy MM

Středeční glosy 22. 1 . 2020

Výbor italského Senátu v pondělí schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, který čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty.

Úterní glosy 21. 1. 2020

Za Jaroslavem Kuberou Snad moje vzpomínka na Jaroslava Kuberu příliš neutrpí předlouhým odstupem, neboť jsme se již léta a léta nepotkávali: on vystoupal na senátní Olymp a já skončil v zahradním Ráji na Severní Moravě.

Pondělní glosy 20. 1. 2020

ODS bude mít „bezplastový kongres a veškeré publikace budou z recyklovaného materiálu“, zněla jedna ze zpráv. ODS holt reaguje na „moderní výzvy“. Ale vážně: Pokud v politické straně není leader se silnou „Wille zur Macht“, jsou všechny reakce na „moderní…

Páteční glosy 17. 1. 2020

Bývalí pravicoví politici, kteří jsou spojeni s porevoluční érou, chtějí zasáhnout do senátních a v případě úspěchu i parlamentních voleb. Země je podle nich v marasmu a přejí si do politiky opět vrátit volnou soutěž nápadů. Jedná se vesměs o…

Středeční glosy 15. 1. 2020

Miroslav Macek

Také premiér Babiš se vyjádřil, že Válkovou za ombudsmanku nechce. To je jasné, netušila, kdo to byl Urválek. Taková neznalost! To Babiš přece vždy velice dobře věděl. Ovšem pranic mu to nebránilo do KSČ vlézt a profitovat z toho.

Úterní glosy 14. 1. 2020

Nejdůležitější zpráva včerejška: Pražský primátor Zdeněk Hřib a starosta tchajwanského města Tchaj-peje Kche Wen-če podepsali partnerskou smlouvu o ekonomické, obchodní a kulturní spolupráci.