Občanská aréna

Poláci bojují za vlastní děti. My za Venezuelu

Vždycky, když vyhrajeme v hokeji, celý národ jásá a křičí: „Kdo neskáče, není Čech!“ Vypadá to, že Češi mají svůj národ rádi a jsou na něj hrdí.

Babišův hate: Kdo odmítá EET, krade

Tento jednoduchý „hejt“ se podařilo prosadit za jakousi mantru obhájců EET. Opozice bohužel nedokázala této jednoduché myšlence čelit a nenašla žádnou zbraň, přes kterou by lidem vysvětlila, že tak jednoduché to není. Mimo jiné je to důkazem totální neschopnosti opozice.

EET škodí

Nedávno jsme zde diskutovali o tom jak se progresivismus chytá do vlastních pastí. Například výběr pohlaví ukončil feminismus.

Nepokryté zasahování do Venezuely

Euroamerika už přestala skrývat, že usiluje o takovou změnu režimu ve Venezuele, která bude v naprostém rozporu s tamní ústavou i mezinárodním právem a přestala už také skrývat, že klíčovým cílem jsou „investice do ropného průmyslu.“

Může být růst nekonečný?

O tom, jak moc potřebujeme dobrou teorii, svědčí podle mého názoru poměrně ostrá diskuse, která se před několika málo dny odehrála prostřednictvím výměny mailů mezi mnou a dvěma o zastánci odlišných názorů. Ukazuje na následující:

K Venezuele, Chavezovi a Madurovi

Je tak těžké konstatovat, že je to idiotský, tyranský a ekonomicky iracionální režim, ale že zasahování Západu je ještě větším zlem? Nemusíme přece stát na jedné ani na druhé straně. Jsme Češi a máme hájit české zájmy.