ParlamentniListy.cz: Tři měsíce jsme se neměli kde vysrat, zní šokující zpověď policistů, kteří hlídají hranice na Moravě

BŘECLAV | ParlamentníListy.cz měly na konci týdne možnost hovořit s policisty, kteří střežili hraniční přechody na jihu Moravy. Konkrétně šlo o Břeclav, Poštornou či Mikulov. Vzhledem k obavám z postihů citovaných příslušníků nebude v některých detailech naše redakce uvádět všechna fakta.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekKonkrétní případy, které se týkaly ubytování či jiného vybavení, by totiž snadno prozradily jejich identitu, vysvětluje článek webu ParlamentniListy.cz důvody utajení identity, jelikož policisté trpěli obavami z prozrazení jejich totožnosti a dále pak případného postihu.

„Nejhorší? Že se nebylo několik měsíců kde vysrat,“ uvedl policista s mnohaletou praxí celkem bez přemýšlení na dotaz, jak se mu v poslední době sloužilo na jihu Moravy. „Co to znamená, že se nebylo kde vysrat?“ kontroval na náš dotaz. „To je jednoduchý jako facka, toi-toiky nám přivezli až před pár dny,“ upřesnil. Situaci, která připomíná spíše válečný stav, policisté řešili jednoduchou cestou do lesa. I když ani to není přesný pojem dočtete se v reportáží zmíněného webu.

Celý článek ZDE.„Nebylo to vůbec snadný, protože tam navíc nebylo světlo. Takže v noci jsme mohli být zabití autem, který nás prostě nevidělo. Světla tam přivezli taky až po několika týdnech,“ dodal druhý muž zákona.

„Žrádlo,“ uvedl naštvaně náš zdroj, „tak žrádlo nebylo žádný, všechno jsme si museli kupovat, za svý!“ podotkl tónem, jakým zřejmě čas od času hovoří s nějakým pachatelem.

bytovny, lépe řečeno cimry, na nichž spali, byly často bez tepla, takže proud se přiváděl kabelem skrz otevřené okno, postele připomínaly lágr, jelikož byly kovové, a někteří z policistů proto raději spali na zemi.

„Jo, to není žádnej kec, tak to je, to vám řekne každej, kdo se nebude bát mluvit,“ přiblížil ParlamentnímListům.cz situaci, kterak jsou střeženy naše hranice.