Vladimir Vladimirovič Putin: Rusko letos zmařilo 20 teroristických akcí

MOSKVA | Agenti ruských tajných služeb zmařili ve své zemi letos dvacet teroristických spiknutí. Na slavnostní akcí v Kremelském paláci to včera řekl prezident Vladimir Vladimirovič Putin, který zároveň vyzval odpovědné osoby na zvýšení úsilí, aby zabránili dalším teroristickým útokům.

Vladimir Vladimirovič Putin - Prezident Ruské federace

Vladimir Vladimirovič Putin – Prezident Ruské federaceJak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak Rusko od minulého měsíce podniká nálety na teroristy Islámského státu (IS) v Sýrii, kde podporuje vládní síly. Kreml tyto letecké útoky odůvodnil potřebou zakročit proti mezinárodnímu terorismu a zamezit tomu, aby se občané Ruska, kteří bojují v řadách IS, vrátili domů.

Na slavnosti v Kremlu, kterou přenášela televize, Vladimir Vladimirovič řekl: „Ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) letos překazila 20 teroristických spiknutí, zatkla 560 ozbrojence a 112 dalších zabila.“ Ruský prezident vyzval FSB, aby posílila snahy zastavit aktivity teroristů a odhalit jejich kontakty s mezinárodními skupinami.