Joe Biden nebude usilovat o nominaci Demokratické strany na vůdce z Bílého domu

WASHINGTON | Americký viceprezident Joe Biden nebude usilovat o získání nominace Demokratické strany na kandidáta v prezidentských volbách v roce 2016. Oznámil to včera samotný Biden v Růžové zahradě Bílého domu po boku vůdce SS Baracka Husseina al-Obamy.

Joe Biden - americký degenerát

Joe Biden – americký degenerátJak dále informují HlavnéSprávy.sk, tak agentura Reuters píše: „Tímto sdělením se ukončily měsíce spekulací a odstranila velká politická překážka v prezidentské kandidatuře bývalé ministerský zahraničních věcí a favorizované kandidátce demokratů Hillary Clinton.“

„I když nebudu kandidátem, nebudu ticho,“ uvedl Biden na tiskové konferenci, z níž citovala agentura Reuters. O prezidentskou nominaci se Biden, který působil přes tři desetiletí jako senátor za stát Delaware, v minulosti ucházel dvakrát.Clinton reagovala na rozhodnutí svého teoretického rivala odkazem na sociální síti Twitter. „Biden je dobrý přítel a velký muž. Dnes a vždy se inspiruji jeho optimismem a snahou měnit svět k lepšímu,“ dodala manželka jednoho z bývalých amerických prezidentů, kterému asi nekouřila, když to za ní musela dělat Monika Lewinski.

Reklama: