Valdajský klub očekává Vladimira Vladimiroviče Putina. Letošní téma: Válka a mír

SOČI | Prezident Ruské federace Vladimir Vladimir Putin se dnes zúčastní závěrečného plenárního zasedání letošního Valdajského mezinárodního diskusního klubu, který probíhá v ruském letovisku Soči na pobřeží Černého moře. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na mluvčího Kremlu Dmitrije Sergejeviče Peskova.

Vladimir Vladimirovič Putin | foto: ria.ru

Vladimir Vladimirovič Putin | foto: ria.ru„Letošní téma je Válka a mír. Řekl bych, že vzhledem k vývoji světového dění je poměrně aktuální,“ konstatoval Dmitrij Sergejevič a dodal, že Vladimir Vladimirovič vyjádří svůj postoj. Dvanáctého ročníku Valdajského klubu, který začal 19. října, se v Soči účastnilo přibližně 130 účastníků z 30 zemí. Mezi hosty je i Václav Klaus.

Valdajský klub byl založen v roce 2004 a zve přední zahraniční politické analytiky a odborníky zaměřené na Rusko. Za posledních 11 let přivítal přes 900 představitelů světové vědecké komunity ze 62 zemí, dodal TASS.Na loňském zasedání klubu obvinil ruský prezdient Spojené státy z toho, že destabilizují svět prosazováním své vůle v jiných zemích. Na podporu svého tvrzení uvedl jako příklad války v Iráku, Libyi a Sýrii. Vladimir Vladimirovič prohlásil: „Washington bojuje proti důsledkům své vlastní politiky v těchto zemích.“ Podle něj je svět díky Spojeným státům nebezpečnější, protože v mezinárodní diplomacii uplatňují jednostranný diktát.

Reklama: