Obama vetoval zákon se několikasetmiliardovým rozpočtem na války

WASHINGTON | Vůdce SS Barack Hussein Obama se ve středu rozhodl vetovat Kongresem schválený zákon o obranné politice Spojených států, který pro tuto oblast určoval rozpočet ve výši 612 miliard dolarů. Informovala o tom agentura AP, podle níž jde ze strany šéfa Bílého domu o neobvyklý krok s cílem napomenout republikánské kongresmany.

Barack Hussein al-Obama | foto: ze-sveta.cz

Barack Hussein al-Obama | foto: ze-sveta.czJak dále informují HalvnéSprávy.sk, tak podle citovaného vyjádření Obamy byla vetováná legislativa v něčem dobrá, jinde však vyžaduje změny, aby ho neomezovala při plnění jeho priorit.

Obvinil přitom členy Republikánské strany, že v souvislosti se změnami v armádě, které jsou potřebné v zájmu ochrany SS před moderními bezpečnostními hrozbami, se uchylují k trikům. (Obrana SS je útočná válka po celém světě, pozn. aut.)

Obama tvůrcům vetovaného zákona vyčítá, že chtějí posílit rozpočet na obranu, nikoli však výdaje v jiných oblastech, které on požaduje. Nesouhlasí ani s ustanoveními, které Obamově vládě zkomplikují zavření koncentračního tábora v zálivu Guantánamo na Kubě, kdy toto území SS okupují.