SS vyhrožují Iráku: Jestli se proti IS spojíte s Ruskem, tak jste naši nepřátelé

WASHINGTON | Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov řekl, že vláda Spojených států (SS) odmítla návrh ruského presidenta Vladimira Vladimiroviče Putina, aby SS při odstranění IS a dalších džihádistů v Sýrii a v Iráku spolupracovaly s Ruskem. Informuje EUportal.cz s odvoláním na trategic-culture.org.

Osud Obamy? Pověste ho vejš, ať se houpá...

Osud Obamy? Pověste ho vejš, ať se houpá…„Přednesli jsme Američanům návrh oznámený presidentem Vladimirem Putinem včera (14 10.). Navrhli jsme, aby vyslali SS vojenskou delegaci do Moskvy ke koordinaci četných společných kroků a potom bychom mohli do Washingtonu vyslat delegaci na vrcholné úrovni vedenou ministerským předsedou Dimitrijem Medveděvem,“ uvedl Sergej Viktorovič.

Následně v úterý 20. října CBS News on-line referovala následující: „SS řekly iráckým vůdcům, že si musí v boji proti militantům Islamistického státu v Iráku a Sýrii (IS) vybrat mezi probíhající americkou podporou a požádáním Ruska, aby intervenovalo místo nich. Generál námořní pěchoty Joseph Dunford, předseda spojených náčelníků štábů v úterý řekl, že Irák slíbil, že nepožádají o ruské nálety nebo podporu v boji proti IS.“Irácká koalice vyzývá premiéra, aby požádal Rusko o pomoc proti IS. Dva poslanci iráckého parlamentu uvedli: „Abadí je pod obrovským tlakem ze strany koalice.“ Přičemž dodali, že oficiální žádost tlumočili její členové premiérovi během setkání, které se uskutečnilo minulý týden, avšak ten na ni zatím nereagoval.

Reklama: