Vladimír Pikora: Pražská kavárna zapláče

PRAHA | Pražská kavárna zapláče, píše v souvislosti s polskými volbami ekonom Vladimír Pikora. „Očekávám, že ve všech volbách v Evropě v nejbližších letech zvítězí ti, kteří budou proti imigrantům,“ konstatuje po vítězství strany Právo a spravedlnost v polských parlamentních volbách. „Kdo je pro imigranty, končí,“ uvádí „polskou lekci“. Informují ParlamentniListy.cz.

Vladimír Pikora | foto: twitter.com

Vladimír Pikora | foto: twitter.com„Pro mě je zajímavé, že by mohla vládnout jen jedna strana, což by odbouralo u nás tak známý boj uvnitř koalice. Na druhou stranu vyhrála strana, který má podle mě ‚divný‘ – rozumějme dosti nečitelný – ekonomický program. Na jednu stranu je pravicová, když nechce zavádět euro, na druhou stranu je levicová, když chce speciální daň pro banky a pro supermarkety a chce zvyšovat dávky chudým,“ píše Pikora.

Původní text Vladimíra Pikory ZDE.

Ovšem nová vlna vlastenecké pravice má podobné ekonomické programy. Svobodné podnikání, ale v prospěch obyvatel země, kdy nejde o blaho nadnárodních korporací. Viz. Maďarsko, nyní Polsko a možná brzy Rakousko a Francie, kde se podobné síly jako Národní fronta a rakouští Svobodní derou silně k moci.„Vyhráli proto, že byli proti imigrantům a hráli na národní kartu. Tvrdili, že imigranti ohrozí polský katolický způsob života a že chtějí aktivní zahraniční politiku. Jinými slovy, polské kývání na kvóty už nebude, strana Slovensko v odporu proti kvótám jasně podpoří. Navíc bude tvrdě vystupovat proti Rusku, takže rušení protiruských sankcí bude komplikované,“ uzavřel svůj blog na serveru Aktuálně.cz.