Migranti ohrožují formu života Evropanů

BUDAPEŠŤ | Evropské národy se začínají probouzet, prohlásil včera v souvislosti s migrační krizí předseda maďarské vlády Viktor Orbán. Podle jeho slov jde o otázku kultury – ohrožený je životní styl Evropanů a přitom je to i těžká sociální a bezpečnostní problematika. Informuje TASR na webu Teraz.sk.

Viktor Orbán

Viktor OrbánOrbán v pravidelném pátečním rozhovoru pro veřejnoprávní rozhlasovou stanici Kossuth rádió zdůraznil, že přijímáním migrantů Evropa přijímá i jejich osobité vnitřní konflikty a objevuje se stále více zpráv o zhoršující se bezpečnosti v Evropě.

Připomněl, že podle několika odhadů na našem kontinentu stoupla i teroristická hrozba. „V Evropě stále nepřijímají maďarský postoj, postoj zdravého rozumu, přitom sem stále proudí denně desetitisíce nikým nepoznaných a nekontrolovaných cizinců,“ řekl Orbán.

O systému přerozdělování uprchlíků premiér prohlásil , že je to protiprávní, nerozumný a nepatřičný systém. „Evropská unie ho chce změnit na stálý mechanismus, což je v rozporu se zájmy a pojetím Maďarů,“ dodal.

Podle jeho vyjádření chybí odpověď i na otázku, co když někoho pošlou z uprchlíků do Budapešti, ale on tam nebude chtít jít. „Nikdo nepověřil vůdce unie, aby národním státům vnutili lidí, kteří do Evropy přišli ilegálně,“ uzavřel maďarský ministerský předseda.