Demonstrace proti vstupu země do Severoatlantické aliance a za demisi zrádné vlády se konaly v Černé Hoře

PODGORICA | V Černé Hoře se o víkendu konaly demonstrace, během kterých občané požadovali demisi vlády a odmítli vstup země do Severoatlantické aliance (SA). Demonstrace se uskutečnily nejen v hlavním městě Podgorici, ale i v jiných městech, informuje o protestech slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekAsi tři stovky demonstrantů se sešlo před budovou Klinického centra v Podgorici, kde se momentálně léčí bývalý boxer Miodrag Martinovič, jehož brutálně zmasakrovali policisté během mítinku 24. října. Černohorské média připomínají, že ho zmlátili příslušníci speciálních jednotek Černé Hory – CAJ.

Martinovič prostřednictvím mobilu pozdravil všechny účastníky protestní akce a přislíbil, že se k nim určitě přidá hned poté, co se vyléčí. „Přidám se k vám hned, když se budu cítit lépe,“ zdůraznil.

Pochod demonstrantů prošel centrálními ulicemi metropole. Lidé skandovali hesla s kritikou současného premiéra Milutin Džukanoviča. Křičeli: „Milo – zloděj“ a „Všichni jsme – Mijo Martinovič“ (brutálně zbit boxer). V závěru si demonstranti minutou ticha připomněli parlament, který podle nich už umřel a nereprezentuje Černohorce.