Příběh strážníka: Nejprve medaile za statečnost pak vyhazov, teď je opět na dlažbě

Josef Vašek je pražský strážník vyznamenaný medailí za statečnost. S nasazením vlastního života totiž zneškodnil nebezpečného útočníka. Tu chvíli kdy obětoval své zdraví dnes již proklíná.

Jiří Vítek

Jiří VítekJosefa osobně znám a včera rezignoval na společnost okole sebe, již po druhé. Strážník městské policie zastavil agresivního muže, který ohrožoval okolí. Při zásahu přišel o zuby, měl silné pohmožděniny a později se ukázalo, že zdravotní komplikace a stres mu způsobil vyšší hladinu cukru v krvi, než připouští normy pro službu v uniformě. Ještě předtím si stihl užít svých pět minut slávy, kdy obdržel o primátora hl.m. Prahy medaili za statečnost.

Bohužel, než jí stačil odepnout ze saka dostal od vedení městské policie nekopromisně výpověď, právě kvůli zraněním, která utrpěl právě při bitce s agresivním grázlem. Bylo mu řečeno, že jestli chce práci, ať se přihlásí do výběrového řízení, že pro něj nemají lepší radu.

Podařilo se mě, především díky přímluvě u místostarostky Luďkové (ODS) z Prahy 8 pro bývalého strážníka získat vzhledem k jeho zkušenostem a praxi, zaměstnání na odboru krizového řízení v Praze 8. Ač byl Josef pro své okolí někdy až moc aktivní, možná i díky nové šanci, tak se zdálo, že to nějak do důchodu důstojně doklepe a bude přínosem.Po volbách začala čistka

Bohužel se ukázalo, že po komunálních volbách se na radnici Prahy usídlil hlavní stan Lavrentije Pavloviče Beriji v podobě socanského starosty Petruse. Ten na radnici nesnese nikoho mimo svých socialistických soukmenovců. Prvním jeho cílem se stal tajemník úřadu, vedoucí odborů, tiskový mluvčí a pak přišel na paškál i ředitel školy Koranda, který byl v minulém období zastupitel městské části a socany nikdy nemusel, tedy né, že by Mirkovi vadila tolik ta strana, ale ten materiál v ní u nás na osmičce. Němci mají pro takové lidi pěkný název leere flasche ( prázdná flaška).  No a tak se čekalo na chybu. Mirek dal pohlavek neposlušnému žákovi a rozjela se ihned dehonestující kampaň na člověka, který byl třicet let ve školství. Prasárna neskutečná a neodpustitelná.Nyní se hlavní štáb na radnici rozhodl po roce čistit i prosté pěšáky, říká se tomu restrukturalizace v rámci úspor. Jen upozorním, že Praha 8 má v celé republice nejvíce uvolněných zastupitelů a jen roční náklady na jejich nakrmení se pohybují ročně kolem sedmi milionů korun, tedy za volební období nás budou stát konšelé dvacet osm milionů korun. V rámci této „restrukturalizace“ byl včera propuštěn necelých pět let před důchodem i bývalý strážník Vašek. Ač se na stejný odbor přijal nový zaměstanec, náhoda?. Prostá výměna stráží, prd úspory. Ač to budou oranžový Berijovci popírat ( bezpečnost je jak jinak v gesci starosty-knihovníka Petruse), je jasné, že tím hlavním důvodem je aktivita z časti moje (socánci mě společně s komoušema nazývají fašounem, hitlerčíkem apod.) jak jsem již psal – leere flasche, ale především aktivita a pomoc od bývalé místostarostky Luďkové z ODS při jeho zaměstnávání před dvěma lety, kdy mu velmi pomohla. Msta ubožáků ztížených stihomamem jede tedy v Praze 8 na plné obrátky.

Touto formou se na vás obracím zda nehledáte jednoho hrdinu, který už se probudil ze sna a nemáte pro něj nějaký flek. Vrátný, správce objektu apod., když tak pište [email protected], předám i sdílením pomůžete, děkuji. Jirka Vítek