Z černých skříněk havarovaného ruského letadla nad Sinajským poloostrovem extrahovali údaje

KÁHIRA – MOSKVA | Vyšetřovatelé extrahovali obsah zapisovače letových údajů havarovaného letadla společnosti Kogalymavia, které se zřítilo v sobotu v Egyptě ze zatím neznámých příčin. Druhá tzv. černá skříňka, která obsahuje hlasový záznam z kokpitu, však byla částečně poškozena a vynětí dat si vyžádalo značné úsilí. Informují HlavnéSprávy.sk.

trosky ruského letadla havarovaného na Sinajským poloostrovem

trosky ruského letadla havarovaného na Sinajským poloostrovem„Následkem toho nemůžeme zatím poskytnout další komentář k otázce zapisovače letových údajů. Na místě neštěstí pokračuje zkoumání částí letadla,“ informovalo dnes egyptské ministerstvo civilního letectví, které citovala agentura Reuters.

Dopravní letadlo typu Airbus A321M směřující do Petrohradu se zřítilo krátce po startu z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch u Rudého moře, zahynulo všech 224 osob na palubě. Ruské úřady uvedly, že airbus se pravděpodobně rozlomil ještě ve vzduchu, nechávaje otevřenou možnost exploze. K této možnosti se dnes přiklonila i britská vláda.

„Zatímco probíhá vyšetřování, nelze kategoricky určit, proč toto ruské letadlo havarovalo. S přibývajícími informacemi však získáváme jistotu, že mohlo jít o bombu,“ uvedl úřad britského premiéra Davida Camerona.

Po sobotní tragédii ruského letadla změnilo 12 leteckých společností trasy svých letů nad Egyptem tak, aby letadla neletěla přes Sinajský poloostrov.