Tajné služby by měli mít možnost sledovat každý krok uživatele Internetu, zní od pošuků z Británie

LONDÝN | Britská vláda chce dát svým bezpečnostním a tajným službám podstatně více pravomocí při monitorování internetu. Tajným službám by mělo být v budoucnu umožněno sledovat až na jeden rok, jaké webové stránky lidé navštěvují na internetu. Informuje o britských totalitních pánech web HlavneSpravy.sk.

Theresa May - British Pussy | Foto: asylumaid.org.uk

Theresa May – British Pussy | Foto: asylumaid.org.ukMinistryně vnitra Theresa May ve středu uvedla, že je to nezbytné k vylepšení a zajištění bezpečnosti země. Podle odborníků by tedy britské služby měli více práv, než tajné služby Spojených stáů. Občanské skupiny kritizovaly projekt jako útok na svobodu.

Sdružení počítačových a komunikačních technologií CCIA, do kterého patří společnosti, jako Google, Microsoft a Facebook, jsou vůči tomuto kroku skeptické. Návrh britské vlády porušuje právo na ochranu soukromí a v Evropě může rozproudit znepokojující trend, jehož prostřednictvím by se k dozoru nad internetem přidali i další země, tvrdí společnosti. Což by byl například větší dozor než v Číně, kterou za toto EU kritizuje.