Ándy Bábíš se bojí. Chce po Chovancovi ochranku; Prý ho chtějí zabít? Kdo? Asi duchové

PRAHA | Ministr financí Andrej Babiš se cítí být ohrožen na životě, a proto požádal svého kolegu z vlády – ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) o přidělení policejní ochranky. Zda bude jeho žádosti vyhověno, není známo. Informují ParlamentniListy.cz.

Andrej neBureš Babiš

Andrej neBureš Babiš„Došlo k několika pokusům, které ohrožovaly můj život, podrobnosti ale sdělovat nechci. Proto jsem dnes (ve středu) poslal ministrovi vnitra dopis, ve kterém jsem ho požádal o udělení policejní ochrany,“ vysvětlil Babiš deníku Právo s tím, že by podle jeho názoru měl mít ministr financí automaticky nárok na bodyguardy. Šéf resortu financí totiž nepatří mezi ústavní činitele, kteří mají v současné době při nástupu do funkce nárok na policejní ochranu.

„Podle mého názoru jsem mnohem ohroženější než premiér, ministr spravedlnosti nebo vnitra. Připravuji novelu zákona o hazardu, opatření proti daňovým únikům, spadají pode mě finanční i celní správa. Jaké kompetence má ministr spravedlnosti, když ani nemůže odvolat kontroverzní státní zástupce?“ podotkl Babiš, který si podle zjištění deníku Právo osm let platí vlastní auto s řidičem i ochranku, která střeží i jeho děti a družku Moniku. Nebo se ozývají podivné kontakty z minulosti. Oligarcha se prostě bojí. Nasral si do gatí?

Obavy o život může ministr financí podložit několika incidenty, jež ho za dobu, co vede státní kasu, ohrožovaly. Loni mu přišly obálka s jedem a parte, letos v srpnu zase vyšlo najevo, že albánský gang plánoval Babišovi unést dítě. Což může být ale jen pohádka z pera pohádkáře Babiše.


Reklama: