Republikánský kandidát na vůdce SS Carson: Egyptské pyramidy postavil biblický patriarcha Jozef

MIAMI | Uchazeč o prezidentskou nominaci americké Republikánské strany Ben Carson si stojí za svým přesvědčením, že egyptské pyramidy postavil jako obilné sýpky biblický patriarcha Jozef. Informuje Tisková agentura Slovenské republiky na svém webu Teraz.sk. Spojené státy jsou opravdu zemí neomezených omezených možností.

Ben Carson | crooksandliars.com

Ben Carson | crooksandliars.comOdborníci takové tvrzení odmítají s odůvodněním, že na základě obecně uznávaných vědeckých důkazů jsou pyramidy hrobkami egyptských faraonů, napsala dnes agentura Reuters.

Na videozáznamu před 17 let, které ve středu zveřejnil internetový portál BuzzFeed, Carson svou teorii vysvětluje studentům vysoké školy vedené náboženskou organizací Adventisté sedmého dne, přičemž tvrdí, že pyramidy postavil Jákobův syn Josef na uskladnění obilí.

https://youtu.be/ZyaloOhLuLE

Carson se odvolává na příběh ze Starého zákona, podle kterého Jozef předvídal hladomor a poradil faraónovi, aby přebytečné potraviny nechal uskladnit, aby se nezkazily. Podle Carsona je jeho teorie pravděpodobnější než všeobecně uznávané závěry archeologů, podle kterých měly tyto mohutné stavby sloužit jako hrobky pro faraonů.Během autogramiády konané ve čtvrtek v Miami u příležitosti vydání Carsonovy nové knihy, její autor své přesvědčení potvrdil. „Někteří lidé věří v bibli tak jako já a vůbec to nepovažují za hloupé, věří i v to, že Bůh stvořil svět a vůbec to nepovažují za hloupé,“ řekl Carson na autogramiádě.

„Progresivní sekularisté to při každé příležitosti zesměšňují, ale ať si poslouží,“ dodal uchazeč o nominaci Republikánské strany před prezidentskými volbami v roce 2016. Ani jedna ze židovských či křesťanských církví Carsonův názor na vznik pyramid nesdílí.

Egyptoložka z Univerzity v Severní Karolíně Jodi Magness uvedla: „Neznám ani jednoho vědce nebo archeologa, který by zpochybňoval skutečnost, že pyramidy sloužily jako královské hrobky.“


Reklama: