Vladimir Vladimirovič Putin: Rusko bude vždy chránit své krajany v zahraničí

MOSKVA | Rusko bude vždy chránit své krajany žijící v zahraničí, ať už v Jemenu, Libyi nebo Sýrii, prohlásil včera prezident Ruské federace Vladimir Vladimirovič Putin, kterého citovala Tisková agentura Slovenské republiky na svém zpravodajském webu Teraz.sk.

Vladimir Vladimirovič Putin

Vladimir Vladimirovič Putin„Lidé, kteří se nenacházejí v Rusku z různých důvodů, by si měli být pevně vědomi: Vždy budeme chránit vaše zájmy,“ vzkázal Vladimir VLadimirovič během Světového kongresu krajanů, který se konal v Moskvě.

„Zejména v takových těžkých a krizových situacích, jaké jsou v Libyi, Sýrii nebo Jemenu,“ citovala Putina agentura TASS. Ruský prezident zdůraznil , že ochrana krajanů před diskriminací je principiální úkolem Ruska. Vysvětlil, že se to týká klíčových práv, jakými jsou studium mateřského jazyka či zachování kulturních a duchovních tradic.

Podle Vladimira Vladimiroviče bude Rusko pokračovat ve státním programu dobrovolného přesídlení krajanů do vlasti. „V rámci programu se přestěhovalo do Ruska už více než 367.000 lidí, z toho 130.000 z Ukrajiny,“ uzavřel ruský prezident.


Reklama: