Slávek Sobotka by měl stanout před soudem ohledně „privatizace“ OKD

PRAHA | Příští týden má pokračovat soudní proces týkající se privatizace OKD. Právní zástupkyně oznamovatele, jímž je sdružení BYTYOKD, právnička a bývalá politička Hana Marvanová bude požadovat, aby v této kauze před soudem jako svědci vystoupili premiér Bohuslav Sobotka, informují ParlamentniListy.cz s odkazem na Sabinu Slonkovou.

Slávek Sobotka v cele

Slávek Sobotka v celeDalšími kdo by měl před daný soud jsou: podnikatel a havloid Zdeněk Bakala, poslanec Milan Urban, tehdejší privatizační komise a zástupci Karbon Investu, kterým před lety vláda doly prodala.

Policie vyčíslila škodu, která prodejem OKD státu vznikla, na 5,7 milionů korun. V létě se k řízení připojilo i Ministerstvo financí řízené Andrejem Babišem a vznik škody tak za stát oficiálně potvrdilo.

Marvanové prý hrají do karet první výpovědi obviněných úředníků bývalého Fondu národního majetku Pavla Kuty a Jana Škurky. Vypověděli totiž, že vládu a jednotlivé ministry předem upozornili, že cena OKD uvedená ve znaleckém posudku nezahrnuje ocenění veškerého majetku společnosti. Vláda přesto doly prodala na základě tohoto posudku, tedy pod cenou, uzavírají ParlamentniListy.cz. Skončí následně Slávek Sobotka za mřížemi? Takové štěstí nás asi nepotká.


Reklama: