Koalice ANO a TOP 09? Babiš taková jednání připustil; Takže zase jde jen o koryta, ale co po Babišovi chtít, že?

PRAHA | Předseda hnutí ANO Andrej Babiš nevylučuje, že by ANO jednalo o pražské koalici s TOP 09. Oficiálně je přitom vedení hnutí proti. Informují ParlamentniListy.cz.

Babiš - Kalousek

Babiš – Kalousek

Novinářům to dnes vicepremiér potvrdil a také řekl, že koaliční smlouvu v Praze vypověděla sociální demokracie, což ho prý překvapilo. Uvedl také: „ANO se nyní očišťuje od lidí, kteří neplní své sliby.“ Takže dlouhé nože v pražské ANO, aby si mohli s Kalouskovou TOPkou padnout kolem krku?

„Prohlášení koaličních partnerů jsou překvapující. Jednak jsme byli překvapeni, že sociální demokracie vypověděla tu koaliční dohodu. Já jsem si osobně myslel, že tam bude probíhat ještě nějaké jednání,“ řekl Babiš ke konci koalice.

O dalším vývoji dnes bude diskutovat klub ANO, Babiš přitom nevyloučil ani budoucí jednání s TOP 09. „Ty komentáře, proč jsme nechtěli jednat s TOP 09, byly založené na vyjádření TOP 09, že si počká, než se náš klub rozpadne a potom bude s námi jednat, což je absurdní,“ uvedl Babiš, kdy tak nevyloučil sblížení s TOP 09.

Reklama: