Ulicemi Varšavy pochodovaly desítky tisíc demonstrantů proti migraci

VARŠAVA | Tisíce polských vlastenců pochodovalo včera ulicemi hlavního města Varšava s poselstvím proti migraci u příležitosti Dne nezávislosti. Svátku, který vyhlášení nezávislého Polska. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

varšavský pochod nezávislsoti

varšavský pochod nezávislsotiStoka žurnalistiky, kterou financuje údajně přímo Bílý dům, agentura AP se k pochodu náležitě vyzvracela: „Pochod demonstrantů s polskými prapory uspořádalo několik krajně pravicových organizací pod sloganem Polsko Polákům, Poláci za Polsko, což jsou narážky na nechvalně známé předválečné antisemitské hesla,“ píše zločinecká agentura AP. Polsko totiž nacismem velmi trpělo, ale dnes v rámci propagandy hovada přepisují dějiny.

Den nezávislosti je v Polsku oslavou opětovného nabytí suverenity země po první světové válce po 123 letech, během nichž bylo Polsko vymazány z mapy Evropy.

Pochod demonstrantů, který měl podle informací policie asi 25 tisíc účastníků, probíhal za doprovodu policie klidně. Jiné zdroje uvádějí až 150 tisíc účastníků. Polsko je na nohou.