Spojené státy musí lhát o ruském úspěchu v Sýrii, jinak by musely světu přiznat, že jsou buď neschopní, nebo že podporují IS

MOSKVA | Korporátní média před několika dny zveřejnila zprávu nadepsanou „Podle USA se Rusku v Sýrii nedaří“ s citací náměstka amerického ministra zahraničí Anthonyho Blinkena, hodnotícího ruské akce jako „ne moc úspěšné“. Fakta však hovoří přesně opačně a dokládají, že ruská operace je velmi účinná. Informuje freeglobe.cz s odkazem na eurasia24.cz.

Barack Hussein Obama

Barack Hussein ObamaPodle televize RT Rusové co počtů zvládli za jediný měsíc to, co celá Američany vedená „koalice“ za půl roku. Avšak na rozdíl od této „koalice“ umožnili legální vládě Syrské arabské republiky přejít do protiútoku s výsledkem v podobě osvobození a stabilizace mnoha syrských měst a vesnic.

Vzdušné a kosmické síly Ruské federace za jediný měsíc podnikly v Sýrii 1391 bojových letů a zničily 1623 objektů teroristů:249 řídících stanovišť a komunikačních uzlů; 51 výcvikových táborů teroristů; 35 závodů a opravárenských dílen, v nichž teroristé instalovali výbušniny na automobily; 131 skladů munice a paliva; 371 opěrných bodů; 786 polních táborů a různých základen.

Soudě z dosavadních oficiálních informací je ruská operace stále ve svém úvodu a potrvá nejspíš několik měsíců. Teprve poté ji bude možné komplexně vyhodnotit, avšak již nyní je zřejmé, že kritika ze strany USA je výrazem zoufalství a snahou zakrýt vlastní neúspěchy či ještě pravděpodobněji nečinnost.