Sarkozy vyzval Rusko a Západ na vytvoření společné koalice proti IS v Sýrii

PAŘÍŽ | Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy dnes vyzval k vytvoření jednotné mezinárodní koalice na boj proti extremistické organizaci Islámský stát (IS) v Sýrii. Informují HlavnéSprávy.sk. Sarkozy asi opravdu věří pohádce o tom, že Spojené státy (SS) bojují proti IS a ne s IS po boku.

Nicolas Sarkozy | foto: AP

Nicolas Sarkozy | foto: APSarkozyho výzva je reakcí na páteční atentáty v Paříži, které si vyžádaly nejméně 129 obětí na životech. K odpovědnosti za útoky se přihlásil právě IS, aby tak potrestal Francii za jeho politiku na Blízkém východě.

„Musíme vyvodit důsledky ze situace v Sýrii. Ve snaze zničit Dáiš potřebujeme každého, i Rusy,“ zdůraznil Sarkozy, který včera po setkání s francouzským prezidentem Francoisem Hollandem prohlásil, že v Sýrii by neměly být dvě koalice – jedna pod vedením SS a druhá ruská.„Obě tyto koalice deklarují, že jejich cílem je zničení IS, ale na jeho splnění používají rozdílné metody a rozdílný je i nich názor na způsob, jak ozbrojený konflikt v Sýrii ukončit,“ konstatovala agentura Reuters. Ovšem kroky SS v Sýrii spíše ukazují, že bojují proti Asadovi i za použití IS. Tedy Spojené státy spíše v Sýrii podporují IS, nežli by jej likvidovaly.

Reklama: