Okolo patnácti tisíc příznivců hnutí Pegida vyšlo v Drážďaněch do ulic. Tradičně ve městě jako nacistické zrůdy řádili i jejich agresivní odpůrci z řad krajní levice

DRÁŽĎANY | Včera v časných večerních hodinách vyšli do ulic Drážďan tisíce stoupenců protiislámského a protiamerického hnutí vlastenecký Evropané proti islamizaci Západu (Pegida). První odhady ze saské metropole hovoří o tom, že na Divadelním náměstí před slavnou Semperova operou se shromáždilo 9000-12.000 stoupenců tohoto hnutí. Informuje TASR na webu Teraz.sk tradičně v žoldu EU hanlivě.

Pegida v Drážďanech

Pegida v DrážďanechV uplynulých třech týdnech se účast na tradičních pondělních demonstracích Pegidy v Drážďanech pohybovala rovněž v rozmezí 8000-12.000 lidí. Organizátoři hlásili po pátečním útoku v Paříži účast až dvacet tisíc demonstrantů, kdy jiné zdroje uváděly 15 tisíc. Oficiální propaganda tvrdí, že páteční útoky neměly na počet účatníků vliv, tudíž se dá předpokládat, že čísla organizátorů jsou pravdě nejbližší.

Na akci Pegidy chyběl dnes její lídr Lutz Bachmann, který je podle slov člena organizačního týmu hnutí Siegfrieda Däbritza na cestách s důležitou misí, informovalo internetové vydání deníku Sächsische Zeitung.

Protidemonstrantů, kteří pokojné shromáždění Pegidy napadli, jako nacističtí dementi, se sešla necelá tisícovka. Jako vždy se chovali agresivně a po vzoru hitlerovy partaje fyzicky napadali lidi jiných myšlenkových postojů.