Mexičané se po letech začínají vracet ze Spojených států domů; Ekonomická migrace se jim už nevyplatí

WASHINGTON | Ze Spojených států se vrací domů více Mexičanů, než tam přichází. Změnu dlouhodobého trendu odhalila studie prestižního washingtonského institutu Pew Research Center, o které informovala BBC. Jedná se o fakta nebo multikulturní propagandu?

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekPodle studie v letech 2009-2014 odešlo ze Spojených států (SS) přes milion Mexičanů s rodinami. Tito mexičtí občané žili nějakou dobu ve SS a vrátili se zpět do vlasti, a to i s dětmi, které se jim narodili v SS. Za stejné období se do Spojených států přistěhovalo kolem 870.000 mexických migrantů.

V porovnání s navrátilci to představuje celkový úbytek 140.000 osob, informuje studie. Je pravdivá? Nebo životní úroveň v SS tak rapidně padla, když skoro polovina obyvatel je závislá na potravinových lístcích.

Změnu dlouhodobého migračního trendu podle expertů zčásti způsobily problémy spojené s nerovnoměrným oživováním amerického hospodářství. Několik ekonomické odvětví, v nichž se zpravidla zaměstnávají mexičtí migranti, nezaznamenaly růst již od recese v roce 2009. Takže Spojené státy jsou už i pro hispánce nezajímavé.


Reklama: