Islamističtí teroristé v Mali povraždili 27 lidí

BAMAKO | Včera v Mali zažili teroristické drama, kdy islamisté obsadili luxusní hotel Radisson Blue, kdy zadrželi hosty hotelu jako rukojmí. Celkem si tento zrůdný teroristický čin vyžádal 27 mrtvých, kdy dva z nich by měli být teroristé. Zbylým rukojmím, který bylo zhruba 170 se podařilo uniknout. Informují HlavnéSPrávy.sk s odkazem na Reuters a OSN.

bezpečnostní síly odvádějí rukojmí z hotelu

bezpečnostní síly odvádějí rukojmí z hoteluZraněné příslušné úřady evakuovaly. Při zásahu speciálních jednotek byli zabiti nejméně dva teroristé, tvrdí bezpečnostní zdroje. Těla obětí viděli příslušníci mírových sil OSN, kteří pomáhali při záchranné akci ve dvou poschodích hotelu, píše Reuters.

K odpovědnosti za útok se mezitím přihlásila africká džihádistické skupina al-Murábitún, spojována s teroristickou sítí Al-Kajdá. Al-Murábitún, působící na severu Mali a složená převážně z Tuaregů a Arabů, zveřejnila na sociální síti Twitter odkaz, v němž uvádí: „Stojíme za útokem na hotel Radisson Blu, známým přítomností zahraničních hostů.“Podle agentury Reuters v hotelu zasahovaly speciální jednotky Mali, ale přítomné měly být i menší týmy amerických a francouzských bezpečnostních sil.