Donald Trump by zavedl speciální databázi muslimů. Liberálové šílí a mají pěnu u huby

DES MOINES | Na otázku, zda by měl ve Spojených státech vzniknout registr muslimů, kterou položil reportér stanice NBC News v rozhovoru, který Donald Trump poskytl ve čtvrtek večer po svém vystoupení v rámci předvolební kampaně ve státě Iowa, republikánský kandidát odpověděl: „Takovou databázi bych určitě zavedl.“

Donald Trump

Donald TrumpJak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak Trump dodal, že by zavedl i zákonnou povinnost pro muslimy se do takové databáze zaregistrovat. Reportér se jej zeptal, zda mu to nepřipomíná sledování Židů nacistický Německem, to neměl Trump popřít.

Ne jen liberálové a zrůda Hilary Clinton mají pěnu u huby. Výroky Trumpa důrazně odsoudila favoritka Demokratické strany v souboji o prezidentské křeslo Hillary Clinton, ale také i jeho republikánští soupeři Jeb Bush a John Kasichovi. Podle Clinton jde o šokující rétoriku, zatímco Bush obvinil Trumpa z manipulování s úzkostí a obavami lidí,“ píší HlavnéSprávy.sk, které vycházejí z informací agentury Reuters.Samotný Trump, který ještě minulý týden vyzval k rušení amerických mešit, nejnovější kritiku odmítl s tím, že zmíněnou databázi nenavrhl vytvořit on, ale reportér, který s ním dělal rozhovor. Reportér otázku položil na pozadí teroristického masakru v Paříži, který se stal 13. listopadu.