Národní demokraté pouze řvou na náměstích; To by jim šlo. Pak ještě znevažovat práci jiných, ač se sami chovají jako političtí neandrtálci

Národní demokracii snad už nikdo rozumný nepodporuje. Její prázdná slova zanikají, proto jsou nahrazována prázdnými výkřiky na náměstích, kde s podporou hloučku dvou set lidí, řvou a burcují proti všem a proti všemu, takto ohodnotil politickou aktivitu Národní demokracie (ND) místopředseda Občanské konzervativní strany (OKS) Martin Strnad.

Občanská konzervativní strana (OKS)

Občanská konzervativní strana (OKS)„Dokonce se bývalý místopředseda ND Ladislav Zemánek otírá o naší stranu,“ konstatoval místopředseda Strnda, kdy dodal, že OKS uspořádala v červnu letošního roku mezinárodní konferenci na téma budoucnosti Evropské unie, které se mimo Národní fronty účastnila i rakouská FPÖ, Vlámský prostor a další.

Policky neandrtálské praktiky ND

Adam Bejnamin Bartoš s izraelskou vlajkou

Adam Bejnamin Bartoš s izraelskou vlajkou

„Národní demokracie jen extremisticky řve na náměstích s podporu dvou set lidí, kdy sama nezastává žádné hodnoty, jen řve a burcuje proti všemu,“ specifikoval politicky neandrtálské praktiky.

„Nechť se Bartoš podívá sám, co hlásal před dvěma lety a co nyní a pak diskutuje o tom, kdo a od čeho se odklání,“ připomíná Martin Strnad předsedovi Národní demokracie Adamovi Benjaminovi Bartošovi jeho minulosti, kdy se také vyjadřuje k tomu, že Národní demokraté obvinili OKS z toho, že je marginální stranou: „Marginální stranou nyní OKS je, ale zcela jistě to samé platí o Národní demokracii.“

Nikdy jsme s ND nespolupracovali. Bylo to v plánu, ale ND ukázala svůj směr a ten není náš

Adam Bartoš v akci | foto: parlamentnilisty.cz

Adam Bartoš v akci | foto: parlamentnilisty.cz

Martin Strnad se vyjadřuje i k dohodě o možné spolupráci mezi OKS a ND: „Smlouva mezi OKS a ND nikdy nevešla v platnost, nebyla odsouhlasena republikovým sněmem a to co bylo podepsáno, byl návrh možné budoucí dohody o spolupráci. Ovšem poté Bartoš začal mávat lasy na náměstích, chtěl věšet politiky a všechny, kdo s ním nesouhlasí a toto není rozhodně rétorika, kterou by byla ochotná OKS akceptovat či se s ní dokonce ztotožnit,“ vysvětluje proč strany nikdy nemohly spolupracovat a taky nespolupracovaly.

„Bartoš se urychleně přilepil k SPD, avšak i Okamura velice rychle pochopil, jak špatné rozhodnutí by bylo se s Bartošem i dále ukazovat. Jeho projevy o černoušcích a pod. nemají rozhodně co do činění s konzervatismem, nýbrž s extremismem a rasismem,“ specifikuje Martin Strnad „politické“ chování předsedy ND Adama Bartoše.Za nás mluví činy, za Bartoše křik

Marine Le Pen a Jiří Janeček v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR

Marine Le Pen a Jiří Janeček v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR

A místopředseda ještě závěrem připomíná bych zmíněnou mezinárodní konferenci, kterou vedla OKS na téma budoucnosti EU. Kdy uvádí, že konference se konala v poslanecké sněmovně, jíž se účastnilo asi 200 hostů, přenášena byla mediálními skupinami jako RT, ZDF, ČT a mnoha dalšími.

„Na následnou tiskovou konferenci se zapsalo cca 60 novinářů různých domácích i zahraničních mediálních skupin, mimo jiné např. BBC, Reuters, RT a mnoho dalších. To jen na dokreslení OKS, její politické činnosti a činnosti ND,“ uzavřel pro VlasteneckéNoviny.cz místopředseda Občanské konzervativní strany Martin Strnad.


Reklama: