Prezidenti Číny a Ruska odsoudili teroristický útok na hotel v Mali. Zemřeli tam i občané jejich zemí

PEKING – MOSKVA | Čínský prezident Si Ťin-pching odsoudil páteční krutý a divoký útok islámských teroristů na hotel v hlavním městě Mali, při kterém zemřelo 19 lidí včetně tří čínských občanů, napsala agentura Reuters.Při útoku zahynulo i šest ruských občanů.

Spojenci

SpojenciRuský prezident Vladimir Vladimirovič Putin zaslal dopis malijskému prezidentovi, ve kterém mu vyjádřil soustrast v souvislosti s pátečním útokem na luxusním hotelu. Oznámil to včera Kreml s tím, že to jsou Vladimira Vladimiroviče, které pronesl na konfrontaci V boji s globálním terorismem je zapotřebí co nejširší mezinárodní spolupráce.

„Čína posílí spolupráci s mezinárodním společenstvím, rázně zasáhne proti násilným teroristickým operacím, které devastují nevinné životy a bude chránit světový mír a bezpečnost,“ dodal čínský PREZIDENT Si Ťin-pching

Obsazení hotelu Radisson blu v Bamaku muslimskými zrůdami a následné zadržení rukojmích si podle prohlášení malijského prezidenta Ibrahima Boubacara Keita vyžádalo 21 mrtvých včetně dvou teroristů a sedm zraněných. Malijská vláda na tento útok zareagovala vyhlášením desetidenního výjimečného stavu.