Varování hackerů Anonymous: Islámský stát chystá útoky v Evropě, Spojených státech a v Asii

NEW YORK | Hackeři z hnutí Anonymous tvrdí, že teroristický skupina Islámský stát (IS) se chystá podniknout teroristické útoky v Paříži, Itálii, Spojených státech, Libanonu a Indonésii. Oznámily to v sobotu internetové noviny International Business Times (IBT).

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekJak dále informuje TASR na webu Teraz.sk, tak skupina OpParisIntel, hlásící se k hnutí Anonymous, tvrdí, že se jí podařilo odhalit sérii plánovaných útoků, které chce 22. listopadu uskutečnit IS v různých oblastech světa.

Islamisté se podle hackerů chystají zaútočit na několik lokalit ve francouzské metropoli, na heavymetalovém koncertě v italském Miláně a na wrestlingou v americké Atlantě. Dalšími cíli mají být katolická univerzita v Libanonu a muslimská akce v Indonésii. Terčem džihádistů by se také měly stát akce na počest svátku Krista Krále, který dnes slaví katolická církev po celém světě. Hackeři v této souvislosti uvádějí italský Řím, ale IS podle nich může udeřit i v jiných oblastech světa.

Informaci o hrozících útocích Anonymous údajně už před několika dny postoupili úřadům v příslušných zemích. Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) uvedl: „Tvrzení Anonymous o údajné hrozbě vůči wrestlingové show v atlantské aréně bereme velmi vážně a budeme průběžně informovat o aktuálním vývoji situace.“