Anonym zneužil profil a e-mail tiskového mluvčího prezidenta a vyhlásil petici k odvolání premiéra

„Autor falešného profilu, který se vydává za můj, vyzval k podpisové akci za odvolání premiéra Bohuslava Sobotky a zveřejnil za tímto účelem můj pracovní mail,“ napsal na svém oficiálním facebookovém profilu ředitel Tiskového odboru Kanceláře Prezidenta republiky a jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana

Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí prezidenta Miloše ZemanaTiskový mluvčí oznámil, že hozenou rukavici přijímá a dodal že, bude striktně dodržen Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění účinném od 1. ledna 2015. „O průběhu, tedy o počtu občanů, kteří požadují v rámci této akce odvolání premiéra, budu informovat pana prezidenta,“ dodal Ovčáček.

Po několika hodinách a smršti otázek své vyjádření mluvčí prezidenta doplnil: „Chci pro klid potvrdit, že žádosti o odvolání pana premiéra s některými osobními údaji jsou doručovány na můj pracovní hradní e-mail [email protected], který zveřejnil s výzvou anonym, jenž se za mne na FB vydává.“

Kdy všechny ujistil, že tyto údaje nebudou jeho osobou zneužity a bude postupováno striktně dle zákona o ochraně osobních údajů. „V každém případě děkuji za občanskou aktivitu, dnes jde o vzácnou věc. Anonym netušil, jakou spustí lavinu!“ uzavřel tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček včera večer.


Reklama: