Mauricio Macri byl zvolen novým prezidentem Argentiny. Cristina Fernández de Kirchner nekandidovala

BUENOS AIRES | Liberální opoziční kandidát Mauricio Macri podle oficiálních dílčích výsledků vyhrál v neděli druhé, rozhodující kolo prezidentských voleb, když porazil levicového kandidáta vlády Daniela Scioliho, informovaly světové agentury.

Mauricio Macri jako loutka | foto: taringa.net

Mauricio Macri jako loutka | foto: taringa.netZe sčítání více než 91 procent hlasů vyplývá, že 56-letý Macri dostal 52 procent hlasů, jeho soupeř 48 procent, informují HlavnéSprávy.sk.

Současná prezidentka země, která čelila útokům americké propagandy a útokům amerických tajných služeb Cristina Fernández de Kirchner nekandidovala, jelikož jí to neumožňuje Ústava země. Ve funkci prezidentky byla dvě funkční období, což je dvanáct let.

V reakci na své vítězství Macri, který skončil v prvním kole konaném dne 26. října druhý, řekl: „Argentinu nyní čeká epochální změna. Voliči podle něj udělali nemožné možným.“ Což znamená, že se Argentina opět stane kolonií zločineckých Spojených států (SS), kdy bude vykořisťována v rámci světového pořádku pod diktátem SS.