Bašár al-Asad: Vladimir Vladimirovič Putin je jediným spolehlivým ochráncem křesťanské civilizace

DAMAŠEK | Během rozhovoru pro francouzský magazín Valeurs Actuelles, Bašár Asad také řekl, že možnost jeho odchodu z postu prezidenta Syrské arabské republiky závisí výhradně na mínění syrského lidu. Informují HlavnéSpárvy.sk.

Bašár al-Asad a Vladimir Vladimirovič Putin

Bašár al-Asad a Vladimir Vladimirovič Putin„Když se podívám na situaci ve světě, chápu, že ruský prezident Vladimir Putin je jediný ochránce křesťanské civilizace, na kterého je možné se spolehnout,“ prohlásil prezident Sýrie Bašár Asad v rozhovoru.

Odejdu jen z vůle syrského lidu

„Otázka možnosti mého odchodu z postu by se neměla přebírat na mezinárodních konferencích. Můj případný odchod závisí výlučně na vůli syrského lidu a na rozhodnutí parlamentu,“ uvedl.

„Ti, kteří chtějí zničit Sýrii, se snaží současně zničit poslední sekulární stát tohoto systému v regionu. Sekulární ráz, to je nedílná součást syrského státu a má ohromný význam pro celý Blízký východ,
“ dodal prezident Sýrie.My jsme každý den terči útoku jako v Paříži

K nedávných teroristickým útokům v Paříži, Asad řekl: „To, co se stalo ve Francii, je prostě hrozné, ale Sýrie zažívá takové útoky každý den.“

Podle něj Francie nebude schopna úspěšně bojovat proti terorismu, pokud bude nadále působit jako spojenec Kataru a Saúdské Arábie. Řekl také, že Damašek bude sdílet zpravodajské informace s Paříží, pouze pokud francouzští politici změní svou politiku v tomto regionu.

Turci hrají dvojí hru

V odpovědi na otázku, zda Turecko podle jeho názoru, nehraje dvojí hru v boji proti terorismu, Asad řekl, že v tomto případě je západ slepý vůči tomu, co se děje v Turecku.

„Turecko podporuje skupiny Al-Nusrat Front (Al-Káida) a Daisy (Islámský stát) a pak Vám posílají miliony migrantů,“ řekl nahlas syrský prezident krutou pravdu o Turecku, které pod diktátem tamního Hitlera Erdogana je zločineckou zemí.


Reklama: