Všechna velká města na Krymu, po ukrajinském teroristickém útoku, mají již elektřinu z generátorů

SIMFEROPOL | Černomořský poloostrov Krym se v sobotu večer ponořil do tmy v důsledku totálního výpadku elektrického proudu, který zapříčinilo zničení sloupů vysokého napětí teroristickým útokem nacistů v sousední ukrajinské Chersonské oblasti, oznámila ruská televize RT, podle níž byly sloupy vyhozené do vzduchu.

krymský blackout po teroristickém útoku banderovců | foto: RT

krymský blackout po teroristickém útoku banderovců | foto: RTKdo za jejich zničením stojí nebylo bezprostředně známé, avšak v oblasti operují teroristické buňky banderovců za podpory ukrajinské nacistické vlády.

Všechna velká města na Krymském poloostrově již mají elektřinu, kterou zajišťují výkonné generátory, oznámil dnes krymský vicepremiér Michail Seremet. Zásoby paliva pro záložní zdroje energie podle něj vystačí na nejméně 30 dní.

Ruské ministerstvo energetiky podle agentury AP dnes oznámilo, že dva sloupy vysokého napětí v sousední ukrajinské Chersonské oblasti byly poškozeny výbuchy náloží.

Už v pátek neznámí teroristé poškodili dva jiné sloupy vysokého napětí. Když se k poškozeným sloupům pokoušeli dostat technici ukrajinské společnosti Ukrenergo, tak jim viníci zablokovali přístup a hrozili zavražděním, když sloupy opraví.