Číňané chtějí koupit kopřivnickou Tatru. Po Slávii a pivovarech jim narostla chuť po investicích

KOPŘIVNICE | Číňané mají zájem o další české firmy, tentokrát z automobilového sektoru. Podle slovenského konzervativního deníku HlavnéSPrávy.sk mají zálusk na automobilku Tatra Trucks.

Tatra Kopřivnice | foto: koprivnice.cz

Tatra Kopřivnice | foto: koprivnice.czČínská skupina CEFC, kterou v Česku reprezentuje lobbista a exministr obrany Jaroslav Tvrdík, guma se neztratí, si vyhlíží české výrobní firmy. Po pivu a fotbalovém klubu Slavia Praha by čínští investoři rádi získali společnost Tatra Trucks, pokračovatele bývalého výrobce nákladních aut v Kopřivnici.

Podle dvou na sobě nezávislých zdrojů z okruhu Tatry i českých finančních skupin se současným majitelem Tatry, zbrojařským magnátem Jaroslavem Strnadem, majitelem skupiny Excalibur, jednal bývalý ministr obrany Jaroslav Tvrdík, který v Česku reprezentuje čínskou investiční skupinu CEFC China Energy Company Limited.

Po několika týdnech Strnad, který firmu ovládl v roce 2013, nabídky ze strany čínských investorů údajně odmítl. Oficiálně se k jednáním ani jedna ze stran nechtěla vyjadřovat. „Tatra na prodej není a více k tomu říkat nebudeme,“ reagoval na otázky Strnad mediální zástupce Andrej Čírtek.