Turecko oficiálně vstoupilo do války na straně Islámského státu proti Rusku

ŘÍM | Náměstek předsedy senátu Italské republiky Roberto Calderoli obvinil v souvislosti s incidentem s ruským letadlem Su-24 Turecko, že vystupuje na straně teroristů Islámského státu. Informuje agentura Sputnik.

Roberto Calderoli | foto: mozzarellamamma.com

Roberto Calderoli | foto: mozzarellamamma.comLetoun z ruského oddílu Su-24 havaroval v Sýrii. Prezident Ruska Vladimir Putin sdělil, že letadlo bylo sestřeleno raketou vzduch-vzduch z tureckého stroje F-16 a spadlo na syrské území 4 kilometry od turecké hranice.

„Turecko, které na rozkaz prezidenta Erdogana sestřelilo ruské letadlo, jež se účastnilo operací pro likvidaci islámských teroristů v Sýrii, tím oficiálně vstoupilo dnes do války na straně ISIS,“ napsal přední představitel opoziční strany Liga Severu na svém účtu na Facebook.

Podle Calderoliho je Turecko trojským koněm, s jehož pomocí by si islámský fundamentalismus přál udělat kontrolní výstřel na Západ. „Před tváří toho, co se stalo, jaký smysl má členství Turecka v NATO? Na co ještě čeká OSN, aby obsadila pevný postoj vůči ISIS a těmi, kdo jsou fakticky jeho spojenci?“ klade otázku Calderoli.


Reklama: