Osmanská říše: Rodina Erdogana obchoduje s ropou Islámského státu

ANKARA | Zeť tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana bude novým ministrem energetiky v Turecku. Erdoganova rodina je již dlouhou dobu podezřívána, že dělá ropný byznys s teroristickou milicí Islámský stát a díky tomu dosahuje milionové zisky, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Recep Erdogan - nečistý vepř a prašivý pes

Recep Erdogan – nečistý vepř a prašivý pesTurecký premiér Ahmet Davutoglu představil svůj nový kabinet v úterý. Za ministra energetiky si předseda vlády vybral zetě prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana – Berata Albayrak. Několik dalších blízkých osob prezidenta je zastoupených ve vládě, včetně ministra vnitra Efkana Ala a ministra dopravy Binali Yildirima.

Syn Erdogana, Bilal, podle deníku New Eastern Outlook Journal hraje důležitou roli v tureckém ropném byznysu: stejně by měl vlastnit několik lodních společností. Údajně uzavřel smlouvy se společnostmi, které působí v Evropě, za účelem přepravy ukradené irácké ropy do Asie.Turecká vláda kupuje tuto ropu z obsazených iráckých zdrojů Islámským státem. Erdoganův syn má ve vlastnictví speciální přístaviště v přístavech v Bejrútu a Ceyhan, odkud je pašovaná surová ropa přepravovaná prostřednictvím japonských tankerů.

Erdogan dal minulý týden pokyn úřadujícímu ministerskému předsedovi Ahmeta Davutoglu, aby sestavil vládu. Před tureckým parlamentem v Ankaře složil přísahu po volbách 1. listopadu. Po hlasování dostala Erdoganova konzervativní strana AKP v parlamentu 316 křesel z 550.

Reklama: