Policista zastřelil černošského mladíka ve Wisconsinu. Obyvatelé města Madison protestovali proti policejní vraždě

MADISON | Policista zastřelil 19letého afroamerického teenagera ve městě Madison ve státě Wisconsin, informuje agentura RIA Novosti s odvoláním na prohlášení šéfa policie v Madisonu Mika Kovala. Podle něj mělo mezi mladíkem a policistou dojít k potyčce, kdy policista reagoval tím, že použil služební zbraň a vystřelil. Podle Kovala se nic zvláštního nestalo. Policista zasahoval ohledně rušení nočního klidu, kdy výsledkem je policejní vražda. Ve Spojených státech (SS) je běžné, že Vás v rámci jednání ohledně přestupku na místě zastřelí.

Vraždící policejní dobytek v uniformách (A.C.A.B.)

Vraždící policejní dobytek v uniformách (A.C.A.B.)

K zavraždění údajně hlučného mladíka došlo v noci z pátku na sobotu, kdy do bytového domu, kde měl mít v bytě mladík, jehož jméno odmítla zatím policie zveřejnit, hlučnou společnost.

Policejní vrah se prvně choval jako lupič, pak se bránil, že byl napaden

Policie dorazila jen na prošetření oznámení nezávažného přestupku. Policista dorazil na místo oznámení, kde neoprávněně vnikl do bytu, jelikož podle svědků v domě násilím rozrazil dveře. Následně mělo dojít k potyčce s černošským mladíkem, kdy výsledkem je další policejní vražda.

Šance být zastřelen policejním hovadem v SS je 55 krát vyšší, nežli smrt při teroristickém útoku

Koval uvedl: „Došlo k napadení mého důstojníka, který reagoval použitím služební zbraně.“ Ovšem ve svém prohlášení ignoroval, že právě tento policista neoprávněně vnikl do bytu osoby, kterou následně zavraždil.

Policejní vražda vyvolala ve městě masívní demonstrace proti místní polici, kdy demonstranti skandovali: „Nechceme policii, nechceme policejní vrahy.“ Demonstrace se účastnily všechny etnické skupiny bez rozdílu.

Z Texasu emeritní Sheriff John Vojtek

Reklama: